Loading
Loading

Wózki

Jak wybrać odpowiedni wózek?

Wybranie odpowiedniego wózka nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, dobrze o tym wiemy. Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie przewodnik, który ułatwi Ci drogę do tego najlepszego wózka.


Gdy wybierzesz sobie odpowiedni wózek, który dokładnie odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom, ułatwisz sobie życie z maluszkiem.

Jakie są rodzaje wózków? 


Ulubiony wariant, pozwala na jedną ramę montować gondolę i siedzisko spacerowe, a także fotelik samochodowy, w którym dziecko może podróżować od narodzenia.

Dużą zaletą jest możliwość składania i przewożenia.


W niektórych możesz przewozić dziecko od narodzenia, w innych od sześciu miesięcy, a czas użytkowania jest aż do 3,5 lat.

Te wózki zazwyczaj dysponują regulowanym oparciem pleców z pozycją do spania.


Mają zwykle mniejsze koła, kosze na zakupy i daszki. Przy tym są lekkie i składają się do kompaktowych wymiarów.

Wiele z nich dziś także pozwala na regulację oparcia, ale są odpowiednie raczej na krótkie spacery i podróżowanie.

Najczęściej wybierane dla starszych dzieci, które same chodzą, ale szybko się męczą i potrzebują odpoczynku.

Wózki do biegania


Wózki do biegania - nie każdy sportowy wózek nadaje się do biegania czy na rolki. Na szczęście istnieją też takie, które właśnie dla tych celów zostały skonstruowane.

Mają duże koła, odpowiednią stabilność i amortyzację, hamulec ręczny i zabezpieczenia. Korzystanie z tego wózka w mieście jest jednak ograniczane przez jego wielkość i trudność w manewrowaniu.

Klasyczny głęboki wózek


Wykorzystasz dla dziecka od narodzenia do ok. 8 miesięcy.

Ten krótki czas użytkowania jest jego największą wadą, dlatego popularnością cieszą się raczej wózki wielofunkcyjne.

na co zwrócić uwagę podczas wyboru wózka?

Wymiary

Wymiary wózka są często najważniejszym kryterium. Zainteresować Cię powinien rozmiar rozłożonego i złożonego wózka. Pomyśl czy zmieścisz się z danym wózkiem do windy lub miejsca, gdzie zamierzasz go przechowywać. Wózek powinien mieścić się w bagażniku, pamiętaj jednak, aby zostało w nim miejsce na inne rzeczy.

Ciężar

Niższy ciężar oznacza łatwiejszą manipulację, a jeśli wózek będziesz często przenosić, wkładać do bagażnika lub nawet nosić po schodach, będzie to kluczowy parametr. Nie zapomnij także o masie ciała dziecka. Wózek z noworodkiem prowadzi się dobrze, ale co będzie za kilka miesięcy?

Składanie

Wymagające składanie i rozkładanie wózka, przy którym potrzebna jest siła lub większa gibkość naprawdę potrafi zniechęcić życie. Jeśli wiesz, że wózek będziesz składać często, z pewnością docenisz prosty system składania - niektóre wózki możesz złożyć nawet jedną ręką! Przy wyborze z pewnością pomogą filmy często zamieszczane przy opisie danego modelu.

Koła

Koła różnią się w wózkach rozmiarami, materiałem i ich ilością. Biorąc pod uwagę stabilność, ważniejszym parametrem niż ilość kół, jest tak naprawdę rozłożenie ciężaru i odległość między kołami. Wybór pomiędzy trzema czy czterema kołami wynika bardziej z osobistych preferencji. Duże koła odpowiednie są na wycieczki do bardziej wymagającego terenu, w mieście sprawdzą się koła w klasycznym rozmiarze.

  • Dmuchane koła zapewniają gładszą jazdę w gorszym terenie, należy jednak dbać o ich odpowiednie nadmuchanie i podobnie jak w rowerze grozi im przebicie.

  • Piankowe koła oszczędzą Ci tej troski, a u wysokiej jakości wózków, które mają koła z nowoczesnych materiałów, właściwości podczas jazdy nie różnią się zbyt wiele.

Praktyczne właściwości


Dla kogoś ważny jest duży kosz, dla rodziców z dużą różnicą we wzroście największą zaletą będzie regulowana rękojeść. Ci, co mieszkają na górce docenią ręczny hamulec. Zawsze najważniejsze są Twoje indywidualne potrzeby. Wybierać będziesz także według designu i kolorów. Wolisz jaśniejsze kolory? Sprawdź czy tapicerkę wózka łatwo się czyści, czy można je ściągnąć i wybrać, jak szybko schną i tak dalej.

Wybieranie Twojego wózka zacznij tutaj:

Filtracja

Przedział cenowy
do
Marki
Pokaż kolejne
Ciężar wózka
Ilość kół
Inne
Kolor
Pokaż kolejne
Kompatybilność
Rodzaj
Sezon
Siedzenie
Ajax loader