LOVI Podgrzewacz uniwersalny

LOVI Podgrzewacz uniwersalny

LOVI Podgrzewacz uniwersalny

niedostępne

cena: 119,90 zł

Sprzedaż została zakończona lub produkt jest tymczasowo niedostępny.
Aby uzyskać więcej informacji napisz do naszego Działu Obsługi Klienta

Kod: LOVI66903 , EAN: 5903407122021

LOVI Podgrzewacz uniwersalny

Opis:

Podgrzewacz Lovi to idealny wybór do ogrzewania pokarmu dla dzieci. Superszybki podgrzewacz LOVI automatycznie nastawi czas ogrzewania pokarmu bez względu na to, czy pokarm jest schłodzony, zamrożony czy ma temperaturę pokojową.

Kompatybilność:

Podgrzewacz Lovi jest przeznaczony do ogrzewania pokarmu w następujących typach butelek i słoiczków:

 • w butelkach Lovi i większości butelek z szerokim otworem innych producentów,
 • w klasycznych butelkach,
 • w butelkach – łzach z kolekcji Canpol babies i większości tego typu butelek,
 • w słoiczkach z jedzeniem dla dzieci.

Podgrzewacz zawiera:

miskę z pokrywką do ogrzewania gęstszych pokarmów, 2 plastikowe termołyżeczki.

Jak bezpiecznie używać podgrzewacza?

 1. Podgrzewacz nie jest przeznaczony do używania przez dzieci i osoby o ograniczonej sprawności fizycznej lub sensorycznej oraz przez osoby nie zaznajomione z instrukcją obsługi. Osoby te mogą korzystać z urządzenia wyłącznie pod nadzorem opiekuna lub po gruntowym zapoznaniu się z instrukcją obsługi.
 2. Podgrzewacz można podłączyć do zasilania 220–240V.
 3. Podłącz urządzenie do gniazdka z uziemieniem ochronnym.
 4. Podgrzewacz wyłącz przekręcając włącznik do pozycji ‚O‘, wyciągnij kabel z gniazdka i wylej resztę wody.
 5. Pamiętaj, że w czasie pracy w podgrzewaczu jest wrząca woda.
 6. Butelkę lub słoiczki włóż do podgrzewacza przed dolaniem wody.
 7. Przed włączeniem podgrzewacza do sieci upewnij się, że jest wypełniony wodą – jeśli nie, należy ją uzupełnić.
 8. Podgrzewacza nie wolno zanurzać w wodzie.
 9. Ostrzeżenie! Nie używaj podgrzewacza, jeśli zauważysz, że została uszkodzona wtyczka, kabel zasilający lub sam podgrzewacz. Ze względów bezpieczeństwa zleć naprawę wykwalifikowanej osobę lub serwisowi producenta.
 10. Ostrzeżenie! Do podgrzewacza zawsze używaj przegotowanej lub destylowanej wody – dzięki temu unikniesz osadzania kamienia na elemencie grzejnym. Osadzenie kamienia na elemencie grzejnym nie podlega reklamacji.

Jak ogrzewać pokarm:

1. Butelkę z mlekiem lub słoiczek z pokarmem włóż do podgrzewacza. Nie zapomnij zawsze lekko odkręcić pokrywkę. Butelka musi być już przygotowana do karmienia (ze smoczkiem i nakrętką). 2. Wlej do podgrzewacza odpowiednią ilość wody: 100–200ml. Nie zapomnij! Ilość wody zależy od wielkości ogrzewanej butelki lub słoiczka. Poziom wody musi zawsze kończyć się pod nakrętką butelki lub słoiczka, w przeciwnym wypadku pokarm nie ogrzeje się równomiernie. Przy ogrzewaniu pokarmu w misce dolej do ogrzewacza tyle wody, aby dotykała dna miski. Jeżeli chcesz utrzymać stałą temperaturę już ogrzanego pokarmu (o tym, że pokarm jest już podgrzany informuje zielone światełko kontrolne) zostaw butelkę z pokarmem w podgrzewaczu, który będzie automatycznie regulował temperaturę. 3.Włącz ogrzewacz. Podłącz podgrzewacz do gniazdka. Nastaw termostat na pozycję „I”. Zaświeci się czerwone światełko kontrolne. Po ogrzaniu mleka lub pokarmu światełko zacznie świecić na zielono. 4. Wyjmij butelkę lub słoiczek z podgrzewacza i sprawdź temperaturę podgrzanego pokarmu. Po wyjęciu butelki z podgrzewacza dokładnie wymieszaj zawartość energicznie potrząsając butelką i sprawdź temperaturę poprzez wylanie kilku kropel na grzbiet ręki. Właściwie podgrzany pokarm nie jest ani chłodny ani gorący. Po wyciągnięciu słoiczka z podgrzewacza dokładnie wymieszaj jego zawartość łyżeczką i sprawdź temperaturę pokarmu na grzbiecie ręki (uwaga: słoiczek może być gorący). 5. Po wyjęciu butelki lub słoiczka z podgrzewacza przesuń wyłącznik do pozycji „O”, wyłącz podgrzewacz z prądu i wylej z niego wodę. UWAGA ! Nie ogrzewaj pokarmu zbyt długo. Zawsze przed podaniem pokarmu dziecku sprawdź jego temperaturę! Żywność podgrzewana w podgrzewaczu Lovi zachowuje znacznie więcej niezbędnych witamin i minerałów, niż żywność podgrzewana w kuchence mikrofalowej.

Czas ogrzewania:

Uwaga! Czasy podane w tabeli są jedynie orientacyjne. Na czas ogrzewania ma wpływ: materiał, z którego jest wykonana butelka (szkło, plastik), początkowa temperatura wody w podgrzewaczu i jej ilość, ilość ogrzewanego pokarmu, jego gęstość i początkowa temperatura – pokarm wyjęty bezpośrednio z lodówki podgrzewa się dłużej. Mleko lub pokarm są podgrzane do odpowiedniej temperatury w momencie, kiedy światełko kontrolne zacznie świecić na zielono. Średni czas potrzebny do ogrzania 100ml mleka to 6–8 minut, 175ml mleka lub gotowego jedzenia w słoiczku 7–9 minut a 250ml w przeciągu 8–10 minut.

Nasza rada:

– Przed każdym ogrzewaniem wymień wodę w podgrzewaczu. Używając zawsze świeżej, przegotowanej wody uzyskasz najlepsze rezultaty podgrzewania.

 • W czasie podgrzewania parokrotnie zamieszaj pokarm w butelce lub słoiczku.

Jak utrzymać podgrzewacz w czystości?

Przed każdym czyszczeniem wyłącz podgrzewacz z prądu.

Po każdym użyciu wylej wodę z podgrzewacza i wyczyść go wewnątrz i na zewnątrz do sucha czystą ściereczką. Nie używaj żadnych chemicznych środków czyszczących.

Regularnie, najlepiej raz na 4 tygodnie, usuń z podgrzewacza osadzony kamień wodny. Możesz to zrobić za pomocą jednego z poniższych sposobów:

 • Kwasek cytrynowy (10g) rozpuść w 200ml wody. Roztwór wlej do podgrzewacza. Włącz podgrzewacz na 10 minut, następnie wyłącz i na 30 minut odstaw wraz z roztworem, po upłynięciu tego czasu wylej roztwór a środek podgrzewacza opłucz świeżą wodą.
 • Do podgrzewacza wlej roztwór składający się z 50ml octu i 100ml zimnej wody. Zostaw roztwór w podgrzewaczu do czasu, aż kamień wodny się nie rozpuści. Po upłynięciu tego czasu wylej roztwór a środek podgrzewacza opłucz świeżą wodą.

Używając przegotowanej lub destylowanej wody do podgrzewania zmniejszysz ryzyko osadzania się kamienia wodnego.

Gwarancja:

 • Okres gwarancji wynosi 24 miesiące od daty zakupu (faktura lub paragon i karta gwarancyjna z pieczątką są warunkiem do uznania reklamacji).
 • Podgrzewacz można reklamować tylko w przypadku, że był używany zgodnie z instrukcją obsługi, nie ma uszkodzeń mechanicznych i nie ma uszkodzonych zabezpieczeń.
 • Kupujący musi produkt przekazać do reklamacji w oryginalnym opakowaniu i zabezpieczyć go przed uszkodzeniem w czasie transportu. Uszkodzenia spowodowane niewystarczającym zapakowaniem nie podlegają reklamacji.
 • Okres gwarancji przedłuża się o okres, w którym produkt jest w naprawie.
 • Gwarancja nie obejmuje prac, które są opisane w instrukcji obsługi a które kupujący powinien wykonać we własnym zakresie i na własny koszt.
 • Czyszczenie urządzenia będzie wykonane na koszt kupującego i nie jest traktowane jako naprawa objęta gwarancją.

Gwarancja nie obejmuje:

 • uszkodzeń mechanicznych wynikłych z długotrwałego używania urządzenia lub powstałych w czasie transportu urządzenia do reklamacji,
 • używania urządzenia do innych celów niż określone w instrukcji obsługi,
 • niewłaściwego użytkowania, konserwacji i przechowywania urządzenia niż określone w instrukcji obsługi,
 • korzystania z niewłaściwych materiałów eksploatacyjnych,
 • napraw wykonanych przez nieupoważnione osoby, takimi naprawami lub rozmontowaniem urządzenia stracisz prawo do reklamacji urządzenia,
 • dokonywania zmian w urządzeniu lub używania części innych niż oryginalne,
 • uszkodzenia szklanych elementów, żarówek czy oświetlenia,
 • obecności pokarmu na elementach podgrzewacza.

Karta gwarancyjna jest nieważna bez podania nazwy i modelu urządzenia, daty jego zakupu potwierdzonej pieczątką i podpisem sprzedającego.

Ten produkt nie posiada recenzji.

Ajax loader